Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Wycieczka do Warszawy kl. II i V

W dniu 6 listopada 2019 r. uczniowie z klas 2 i 5 wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Klasa druga brała udział w lekcji muzealnej pt.; „Kim byli Powstańcy?”. Na zajęciach uczniowie poznali podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań szukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy? Jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać? Jakich zasad musieli przestrzegać? Na ekspozycji muzealnej przyjrzeli się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców.
W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomagały dzieciom specjalne zadania.

 

Natomiast klasa piąta uczestniczyła w lekcji pod tytułem „Harcerska poczta polowa”.

Poznanie historii powstania Szarych Szeregów i ich najmłodszych członków – Zawiszaków to główny temat tej lekcji. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, czym było tajne harcerstwo i jak funkcjonowało w czasie okupacji. Poznaliśmy też działalność Harcerskiej Poczty Polowej w okresie Powstania Warszawskiego, a w szczególności zasady jej funkcjonowania oraz reguły powstańczej korespondencji. Atrakcją, a zarazem znakomitym uzupełnieniem omawianego zagadnienia była lektura oryginalnych listów z Powstania oraz wcielenie się uczniów w rolę małych powstańców i pisanie listów do najbliższych.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin Stacja Grawitacja.

Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w parku sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie czy też wspinaczka, to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni rąk i nóg. Z pewnością dla każdego ta niezwykła lekcja WF-u była ciekawym doświadczeniem.

 

foto>>>

Anna Wiśniewska

Małgorzata Guba

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )