Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Wycieczka klas IV i V

7 listopada br. uczniowie klasy IV i V  wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była kręgielnia HULA KULA. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od  poznania techniki i taktyki gry w kręgle. Następnie klasy zostały podzielone na 5 osobowe grupy. Po chwili wszystko było już gotowe i uczniowie rozpoczęli zabawę. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. a na tablicy z wynikami pojawiały się punkty.  W zorganizowanym przez instruktorów turnieju  klasa V nie miała sobie równych,  na podium stanęli:

 

w kategorii dziewcząt:

1 miejsce Alicja Kalbarczyk

2 miejsce Magdalena Rak                                  

3 miejsce Maja Grochulska

w kategorii chłopców:

1 miejsce Mikołaj Cymuta

2 miejsce Piotr Błonowski

3 miejsce Kamil Sobczak

 

Nagrodę specjalną klubu otrzymał Kacper Romanowski.

Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyjazd na kręgle okazał się trafionym pomysłem. Fajna atmosfera, dobre towarzystwo i odrobina rywalizacji okazały się przepisem na dobrą zabawę.

Następnie udaliśmy się na warszawską starówkę, aby wziąć udział w bezpłatnej lekcji pt. "Zaginione perły architektury" w ramach projektu 100 wycieczek na 100-lecie w Parku Miniatur woj. mazowieckiego mieszczącym się przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.

 

Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli wysłuchać ciekawych historii na temat życia mieszkańców stolicy w XVIII, XIX i XX wieku oraz zobaczyć w miniaturze pałace, budowle, które zniknęły z krajobrazu miasta przed i po II wojnie światowej lub zmieniły swoją formę.

Wśród zaginionych pereł architektury znalazły się: budynek Giełdy Warszawskiej, Pałac Karasia, Pałac Lubomirskich, kamienica Kazimierza Graza, Pałac Kronenberga, Gościnny Dwór-hala targowa z placu Żelaznej Bramy, znajdujące się na terenie Ogrodu Saskiego: Pałac Saski, Teatr Letni, Żelazna Brama. Miniatury opracowano w skali 1:25 wraz z najdrobniejszymi szczegółami wystroju architektonicznego oraz licznymi elementami otoczenia właściwymi epoce.

Stare fotografie oglądane w technologii 3D ,które otaczają ogród Biblioteki Rolniczej będący siedzibą Parku Miniatur uświadomiły uczestnikom wycieczki wielokulturowy charakter dawnej Warszawy, ale też przybliżyły modę, styl życia jej mieszkańców.

Podczas wizyty w Parku Miniatur na chwilę przenieśliśmy się do czasów świetności przedstawianych obiektów,  dowiedzieliśmy się jak powstają miniatury oraz poznaliśmy tło historyczne prezentowanych eksponatów.

 foto>>>

Małgorzata Guba

Wioleta Wilkowska

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )