Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 
Office365

Sportowa aktywność naszych uczniów

W miniony piątek (24 stycznia 2020 r.) uczniowie naszej szkoły „zamknęli” śródrocze sportową rywalizacją, biorąc udział  w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie.

Do zawodów stawili się przedstawiciele wszystkich sześciu szkół gminnych.

Naszą placówkę reprezentowali :

Kl. IV – Laura Duda 

 Mikołaj Grądzki(I miejsce)

Kl. V – Aleksandra Szczotka (I miejsce)

  Oliwier Rosa (III miejsce)

Kl. VI – Joanna Pałęcka (III miejsce) 

 Piotr Błonowski (II miejsce)

Kl. VII – Karolina Grądzka 

 Karol Rak (III miejsce)

Kl. VII – AleksandraKalbarczyk (II miejsce) 

 Szymon Matczuk

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, w szczególności  uczniom klas IV
i V, którzy  zrezygnowali z odbywającej się tego dnia wycieczki na rzecz udziału w zawodach sportowych – brawo za postawę!

W trakcie tych zawodów szczególną uwagę zwrócił bardzo wysoki poziom gry chłopców klasy IV (chyba dotąd niespotykany w naszych gminnych rozgrywkach w tej kategorii wiekowej). Rywalizacja była naprawdę zacięta, piłka śmigała szybko, niziutko, tuż przy siatce, podkręcana, ścinana – nie był to z pewnością poziom początkujących. Tym większe gratulacje dla Mikołaja ☺.
Dla mnie osobiście bohaterką wyjazdu była Laura Duda, która „podjęła rękawicę”, zrezygnowała z wycieczki, by reprezentować swoją szkołę, mimo, że do zawodów przygotowywała się tak naprawdę zaledwie trzy godziny lekcyjne!  Ale to ile osiągnęła przez te trzy godziny pozwala domniemywać, że
w przyszłym roku ma duże szanse stać się bardzo trudną rywalką dla swoich  przeciwniczek. A do tego była chyba najbardziej pogodną, uśmiechniętą, pozytywną zawodniczką na tym turnieju. Laurko, mimo, że młodziutka i drobniutka – jesteś wielka!

Jeszcze raz gratuluję wszystkim pozostałym uczestnikom (niektórzy przekonali się, że jak chce się zdobywać laury co roku, trzeba cały czas trenować i się rozwijać) oraz życzę kolejnych sukcesów.

Poza turniejem tenisa stołowego nasi uczniowie brali również udział w tym roku szkolnym:

  • w XX edycjiTurnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na Stadionie Miejskim w Ząbkach w składzie:

U 10 – Krzysztof Romanowski, Szymon Kryśkiewicz, Ksawery Przyborowski, Piotr Mędelewski, Aleksander Rychert, Michał Pałęcki;

U 12 – Paweł Zych, Mariusz Połaski, Igor Czerwiński, Paweł Mędelewski, Mikołaj Grądzki, Filip Rak, Oliwier Rosa, Mateusz Ciszkowski, Ksawewry Ślefarski, Mateusz Marzoch.

  • w rozrywkach piłki nożnej w IV Turnieju Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Klembów na Orliku w Ostrówku:

U 14 – Aleksandra Sawicka, Natalia Szczygłowska, Oliwia Urbaniak, Filip Sadowski, Jakub Wileński, Hubert Wycech, Antek Kowalewski;

U 12 – Piotr Błonowski, Aleksander Dzięcioł, Mikołaj Grądzki, Bartek Królik, Mateusz Malczuk, Kacper Pieńkowski, Mariusz Połaski, Paweł Mędelewski, Ksawery Ślefarski, Karol Zych, Paweł Zych.

  • W XI Mikołajkowym Turnieju w Koszykówce dziewcząt i chłopców
    o Puchar Dyrektora Szkoły w Klembowie w składzie:

Katarzyna Kacprzyk, Aleksandra Kalbarczyk, Aleksandra Sadowska, Natalia Szczygłowska, Oliwia Urbaniak

foto>>>

Wioleta Wilkowska

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )