Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Mikołajkowy Wieczór Filmowy kl. IV i V

Klasa pełna uczniów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli siedzą w szkole od 17.00 do 22.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni i to tuż przed weekendem?

 

To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny. Oto bowiem w piętek 7 grudnia nasza szkoła rozbrzmiewała radosnym gwarem do późnych godzin wieczornych, gdyż po raz pierwszy miało miejsce niecodzienne wydarzenie: Mikołajkowy Wieczór Filmowy. Pod nazwą tą kryje się pozalekcyjne spotkanie integracyjne klasy IV i V, którego celem była integracja grup  poprzez formę zabaw i gier o tematyce świątecznej, wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze, integracja uczniów z wychowawczyniami oraz promowanie zasad kulturalnego zachowania. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki: pani Małgorzata Guba i pani Wioleta Wilkowska.

 

Wieczór rozpoczął się od wykonania kartek świątecznych dla Seniorów z okolicy, uczniowie z zaangażowaniem brali udział w  kreatywnym tworzeniu, a później było jeszcze ciekawiej… Powodzeniem cieszyło się karaoke, ale w nowszej, jeszcze bardziej interesującej wersji. Była też między klasowy turniej piłkarski.  Każdy uczeń mógł znaleźć coś, co go interesowało najbardziej.

Ukoronowanie wieczoru to projekcja filmu „Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa” podczas którego uczniowie mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie: był popcorn i samodzielnie zrobiona wata cukrowa. Świetna atmosfera i rodzinny nastrój sprawiły, że wieczór ten  wszyscy uczestnicy będą długo wspominać.

 

Wszystkim towarzyszyły rozmowy, śmiech i przyjazna atmosfera, a  uczestnicy czuli się bardzo dobrze w swoim towarzystwie, wspaniale się bawili, a nawet przez krótką chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie. A gdy wybiła 22.00 uczniowie, zadowoleni i uśmiechnięci  niechętnie opuszczali szkołę, bo miło jest tak w piątkowy wieczór wspólnie spędzić czas.

Aha, zapomnielibyśmy… oczywiście nie zabrakło niezdrowej, ale przez wszystkich lubianej pizzy. Miłym akcentem tych wieczorów były również słodkości, które dzieci dostały na pożegnanie.

 

Zarówno uczniowie, jak i organizatorki tego przedsięwzięcia zgodni są co do jednego: wieczór filmowy okazał się ogromnym sukcesem. Każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie, bowiem nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny – to również miejsce, w którym nauczyciele starają się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, co pozwala rozwijać pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego i pożytecznego zarazem.

 

                                                                                                              foto>>>

            Małgorzata Guba

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )