Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Stałym problemem każdego nauczyciela historii jest poszukiwanie najlepszego sposobu nauczania tego przedmiotu. A jest się nad czym zastanawiać, bowiem historia budzi skrajne emocje. Dzieci albo nienawidzą historii, uważają ją za nudny przedmiot, albo ją uwielbiają, są w nim zakochani do tego stopnia, że godzinami mogliby spędzać czas na jej studiowaniu.

Uczniowie najlepiej zapamiętają to, co samodzielnie zrobili.  Praktyczne zadanie, w którym nie tylko sprawdzą swoją wiedzę, utrwalą i powtórzą, ale także przyniesie im ono dużo radości i uśmiechu, zakończy się z pewnością ogromnym sukcesem.

W ramach podsumowania lekcji historii uczniowie klasy piątej wykonali bardzo oryginalne makiety średniowiecznych grodów i miast (z naturalnych materiałów).  Uczniowie dowiedzieli się na zajęciach, że na lokalizację pierwszych osad wybierano miejsca szczególne, tak aby jak najlepiej zabezpieczyć się przed ewentualnymi atakami. Ponadto grody otaczano wałem drewniano – ziemnym i palisadą, często wokół kopano również fosę.

Miniaturowe cudeńka zaskoczyły nas niezwykle pomysłowością i autentyzmem.

 

foto>>>

 

Nauczyciel historii Małgorzata Guba

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )