Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Uroczystość „Ślubowania klasy I”

Uczniowie klasy pierwszej, przepięknie udekorowana sala gimnastyczna, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego, uczyli się wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

 

Wreszcie nadszedł wyczekiwany moment. Dyrektor szkoły pani Ewa Hańczyk, serdecznie przywitała zaproszonych gości: p. Rafała Mathiaka – wójta Gminy Klembów,  p. Agnieszkę Mocarską - dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Klembowie, p. Marlenę Syrówkę – pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Jerzego Kulkę – Sołtysa Woli Rasztowskiej, Radną p. Jadwigę Szewczyk, Radnego p. Marcina Szczapę, Bibliotekarkę p. Jolantę Sobczak, p. Annę Wójcik, p. Katarzyną Dzięcioł – Przewodniczącą Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne, Rodziców uczniów klasy pierwszej, ks. Piotra Krzysztofa Ejsmonta – proboszcza Parafii w Woli Rasztowskiej, p. Iwonę Świebodę – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Klembowie, uczniów oraz przyjaciół szkoły.

 

Uroczystość „Ślubowania” uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje szlacheckie, rozpoczęli tańcem dworskim  - Menuetem, a następnie bardzo przejęci i z wielką dumą zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Pierwszakom podczas całej ceremonii towarzyszyła Biała Dama, która, niegdyś widywana była w piwnicach szkoły i jest jej dobrym, opiekuńczym duchem, król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka. Śpiewając piosenki, tańcząc i deklamując wiersze udowadniali, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. 

 

Najważniejszym momentem tej uroczystości było złożenie przez dzieci przysięgi na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor Ewa Hańczyk dotykając berłem królewskim ramion pierwszoklasistów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej. Nie obyło się również bez drobnych upominków i pamiątkowych dyplomów. Wychowawczyni z Panią Dyrektor wręczyły uczniom legitymacje szkolne, teczki na dokumenty i dyplomy pasowania na ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Najmłodsi otrzymali również od swoich rodziców i zaproszonych gości kuferki obfitości, magnesy szkolne, nakładki na ołówki i słodycze.   

 

Po zakończonej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej p. Bożena Mordecka serdecznie podziękowała Gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością. Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniach do tego szczególnego dnia. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

 

foto>>>

Bożena Mordecka

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )