Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Żywa lekcja historii - 29 kwietnia 2019 r.

29 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zaprezentowanym przez grupę Rekonstrukto. Dzięki lekcji uczniowie mogli zapoznać się z wieloma aspektami historii, dziejami światowego oręża, jak i  walką konspiracyjną w czasie II wojny światowej. Prowadzący wykorzystali wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając uczniów do czynnego  udziału w zajęciach. Młodzież miała szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie ich dziadków i pradziadków, przed jakimi stali wyborami. W czasie spotkania  uczestnicy mieli możliwość „przenieść się w czasie” i wczucia w klimat tamtej epoki zakładając mundur oraz elementy wyposażenia i poczuć się jak prawdziwy żołnierz, wcielić w rolę sanitariuszki czy powstańca łącznika.

Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście broń, znana wszystkim głównie z gier komputerowych. Ich pasjonaci mogli wreszcie wziąć do rąk oryginalne karabiny ręczne i maszynowe oraz wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, przymierzyć hełmy, furażerki i mundury polowe. Ta lekcja żywej historii z pewnością zostanie im w pamięci na dłużej, jak również zaprocentuje podczas lekcji.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli  bogatą kolekcję replik broni używanych przez żołnierzy uczestniczących w walkach zbrojnych.

Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

 

 foto>>>

                                                                                                                             Małgorzata Guba

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )