Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy - „Niewidzialna Wystawa” i „Był sobie pies 2”

2 października 2019r. uczniowie klas 2 i 5 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był seans  filmu „Był sobie pies 2”w Multikinie.

Był sobie pies 2 w reżyserii Gail Mancuso to następna odsłona przygód Baileya, psa odradzającego się w kolejnych żywotach, aby chronić swoich najbliższych.  Nie trzeba mówić, że to będą powroty niezwykle wzruszające. Bailey w kolejnych wcieleniach stara się wypełnić zadanie, jakie powierzył mu Ethan. Nieważne, czy jest mały czy duży, czy jest suczką czy pieskiem - daje z siebie wszystko. Nie trzeba mówić, że to będą powroty niezwykle wzruszające…

Kolejnym punktem wyjazdu była  „Niewidzialna Wystawa”, czyli wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można było wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Godzinny „spacer” w całkowitej ciemności - pod opieką niewidomych i niedowidzących przewodników - pozwolił wszystkim odkryć zupełnie inny świat, którego istnienia często nie zauważamy. Widzenie świata poprzez zmysły inne niż wzrok okazało się dla naszych uczniów niezwykłym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem. W tej nowej sytuacji, przy „braku wzroku”, mogli poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi i dzięki temu lepiej ich zrozumieć , ale również doświadczyć, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny.

Poza zwiedzaniem części niewidzialnej wystawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach w części widzialnej . W niej poznali nie tylko alfabet Braille’a i przedmioty, które pomagają osobom niewidomym lub słabo widzącym sprawniej funkcjonować w codziennym życiu, ale też dowiedzieli się czym jest tyflografika.

Wycieczka okazała się bardzo udana i  wywarła niesamowite wrażenie na dzieciach.

Małgorzata Guba

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )