Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

Aktualności

Wycieczka edukacyjna do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe zacisze” w Rozalinie

15 czerwca 2015r. odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie, w której uczestniczyło 29 uczniów z klas pierwszych.
Po przybyciu na miejsce powitała nas właścicielka gospodarstwa i zapoznała z planem dnia. Zapowiadała się wspaniała zabawa. Pierwszy punkt programu to swawole…plac zabaw i stodoła cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Następnie upiekliśmy sobie pizzę i wyruszyliśmy na przejażdżkę wozem po okolicy. Na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski. Tego dnia dobra pogoda i humorki pozwoliły dzieciom na aktywne zabawy w gospodarstwie. Lekko J zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Zabawa była fantastyczna!

Anna Wiśniewska

 

Piknik rodzinny - 30 maja 2015 r.

30 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej odbył się Piknik Rodzinny, mający na celu uczczenie Dnia Rodziny, Dnia Dziecka oraz podsumowanie programu WF z Klasą. W związku z ostatnim punktem impreza miała charakter głównie sportowy.

Zabawę rozpoczęto od podziękowań dla sponsorów, następnie odbyła się gra w podchody, przygotowana przez p. Wioletę Wilkowską i p. Piotra Turbacza przy pomocy rodziców. Uczniowie wraz z towarzyszącymi im rodzinami zostali podzieleni na 9 grup, z których każda miała do pokonania indywidualnie dla siebie wyznaczoną trasę. Wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w wodę i jabłka. Na końcu drogi oczekiwał ich skarb – ukryte w budynku szkoły koszulki, smycze, piłki i akcesoria do baniek mydlanych dla najmłodszych uczestników.

W sali gimnastycznej szkoły uczestnicy zostali podjęci sutym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów.

Następnym elementem świętowania Dnia Rodziny był mecz pomiędzy pracownikami Urzędu Gminy w Klembowie a rodzicami.

Obie drużyny „dały z siebie wszystko”.

Po meczu przedstawiciele gminy i rodzice zjednoczyli się, uczestnicząc w zabawie – cyrkiel Atka.

Dodatkowymi atrakcjami tego szczególnego dnia były: kucyki, do których kolejka nie malała; trampolina, wzbudzająca zainteresowanie we wszystkich uczniach oraz chodzenie po linie. Sporym zainteresowaniem cieszyła się lekcja modelowania balonów przeprowadzona przez p. Beatę Wojdę. Kolejną rozrywką była możliwość zmieniania swojego wyglądu poprzez np. malowanie twarzy (dzieci przy pomocy mam oraz nauczycieli tworzyły na swoich buziach kolorowe wzory) oraz malowanie paznokci, którym zajęła się p. Ewa Nowakowska – tu w kolejce ustawiały się głównie starsze dziewczynki.

Ponadto wszyscy goście mogli  dokonać pomiaru ciśnienia i wysokości cukru we krwi, jak też analizy składu ciała.

Dobra zabawa i wyśmienita pogoda towarzyszyły bawiącym się do końca trwania imprezy.

Piknik Rodzinny zakończył się kilka minut po godzinie 16.

foto>

A. Wróblewska

V Biegu Cichociemnych w Kruszu

Uczniowie naszej szkoły w sobotę 23 maja podjęli kolejne sportowe wyzwanie, uczestnicząc w V Biegu Cichociemnych.

Na starcie w Kruszu stawili się: Martyna Wawer, Emilia Połaska, Olga Śliwińska, Andżelika Jerzyło, Gabriela Sobczak, Zuzanna Królik i Maciej Połaski. Wraz z panem Leszkiem Sobczakiem pokonaliśmy dystans 5 km. Trasa, która wiodła głównie przez las, była bardzo przyjemna. W trakcie marszobiegu mijali nas zawodnicy startujący na dystansie 10 km,
w tym wójt gminy Klembów Rafał Mathiak, któremu szczególnie mocno kibicowaliśmy. Dzieciom udzieliła się wspaniała, sportowa atmosfera, a szczególną radość czerpały
z dopingowania mijających nas doświadczonych biegaczy i przybijania z nimi piątek.

Do mety dotarliśmy zmęczeni, ale pełni satysfakcji z pokonanego dystansu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

 

Serdecznie dziękuję panu Leszkowi za udział w biegu. Gratuluję uczniom wytrwałości. Jesteście wyjątkowi!

foto>

Wioleta Wilkowska

Turniej piłkii nożnej w Ostrówku

Zanim nasi uczniowie wybrali się na zieloną szkołę, w niedzielę 10 maja spróbowali swoich sił podczas towarzyskiego turnieju piłki nożnej szkół podstawowych na Orliku w Ostrówku.

Do walki stanęło sześć drużyn. Chociaż pogoda nie rozpieszczała naszych młodych zawodników, a ostatni mecz kończyli w strugach deszczu i przy odgłosach burzy, udało się wywalczyć III miejsce. Dzieci wróciły do domu uśmiechnięte oraz nagrodzone medalami  i pucharem wójta gminy Klembów. Gratuluję zapału i sportowego zaangażowania.

Dziękuję rodzicom: pani Lidii Połaskiej i państwu Tochwinom za dowóz dzieci do Ostrówka i umożliwienie im udziału w tych rozgrywkach.

Wioleta Wilkowska

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )