Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Zielona Szkoła w Camp Osada

Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy uczniów na "zieloną szkołę”.  Idea wyjazdów zakłada naukę połączoną z wypoczynkiem. Podczas pobytu realizowaliśmy treści nauczania objęte programem, a jednocześnie poznawaliśmy piękno krajobrazów Polski i jej osobliwości.

20 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami wyjechali na zieloną szkołę, do miejscowości Kobyłocha koło Szczytna. Dla niektórych  uczniów  był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji grupy.

Zakwaterowano nas na terenie ośrodka , położonego  w lesie, nad samym brzegiem malowniczego jeziora Sasek Wielki. Pobyt w Camp Osada zaczęliśmy od przywitania się z  kadrą instruktorów i zwiedzania miejsca naszego pobytu. 

Pierwszy dzień zawsze ma charakter „organizacyjny”. Uczniowie mogli więc spokojnie się rozpakować, obejrzeć swoje domki i teren Campu.  Po obiedzie każda grupa udała się na swoje zajęcia, to jednak była dopiero przygrywka…

Podczas trwania zielonej szkoły uczestniczyliśmy w licznych atrakcyjnych zajęciach takich jak kajaki, łucznictwo, zumba, gry terenowe i rękodzieło. Codziennie też odbywały się zajęcia dydaktyczne z przyrody, niekoniecznie w sali z ławkami i tablicą.

Codziennie pojawialiśmy się na plaży. Spacery, gry zespołowe sprawiały, że z każdym dniem byliśmy bardziej opaleni i pełni słonecznych witamin. Wieczory  spędzaliśmy na nocnych grach terenowych i ogniskach.

Gdy autokar wyruszył w drogę powrotną, na wielu buziach malował się żal. Co zrobić, taka jest już kolej rzeczy. Zieloną szkołę przetrwaliśmy szczęśliwie. Trochę zadrapań i kilka siniaków, to efekt aktywności dzieci. Można więc powiedzieć, ze był to udany pobyt i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.

 

Tak wyjazd opisali uczniowie:

 „Wszystkie zajęcia mi się podobały, ale kajaki, zumba, tańce, łódki i łuki najbardziej. Wspaniałą przygodą było to, jak kajakami popłynęliśmy na sam środek jeziora. Zielona szkoła bardzo mi się podobała. „

                                                                                  Kinga Bonisławska kl. IV

„Uważam, że było fajnie, jednak nienajlepsze było to, że wróciłem cały pogryziony przez komary. Mimo to powiedział bym, że było wspaniale”

                                                                                  Kacper Romanowski kl. IV

 

Opiekę podczas wyjazdu sprawowali:  Ewa Hańczyk, Ewa Urszula Nowakowska, Bożena Mordecka, Anna Wiśniewska, Małgorzata Guba i Krzysztof Bilski oraz Danuta Kulka, Anna Gruchała i Jowita Szczęsna. Wszystkim opiekunom dziękujemy za wszechstronną pomoc.

 

foto>>>

                                                                                                                             Małgorzata Guba

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )