Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Wycieczka kl. IV i V do Warszawy - 21 XI 2018 r.

W chłodny, listopadowy dzień, uczniowie klas IV i V wyruszyli na wycieczkę  do Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz parku rozrywki Stacja Grawitacja.

 

Pierwszym przystankiem był Wilanów. Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy wejściówki, rozdzieliliśmy się na dwie grupy i udaliśmy się na lekcję muzealną w pałacu. Pani przewodnik oprowadziła nas po białej sali, gdzie odbywały się bale  i koncerty. Następnie obejrzeliśmy rzeźbę upamiętniającą zwycięstwo pod  Chocimiem, i freski oraz obrazy przedstawiające rodzinę królewską.  Zwiedziliśmy apartamenty króla Jana III i królowej Marysieńki oraz galerię obrazów.

 

Kolejnym punktem wyjazdu do stolicy był park trampolin Stacja Grawitacja -

jedno z popularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Warszawy.

Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczniom  wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

 

foto>>>

 

Małgorzata Guba

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )