Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Wycieczka kl. IV i V do Warszawy

Dnia 1 marca 2019 r.  odbyła się wycieczka klas IV i V do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie oraz do kina na film pt. „Chłopiec z burzy”.

Na  początku  odwiedziliśmy  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na warszawskiej ulicy Mordechaja Anielewicza. Wchodząc do muzeum, musieliśmy przejść przez specjalne bramki wykrywające metal podobne do tych na lotniskach.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: klasa IV  udała się na warsztaty pt. „ Jak się pięknie różnić? Podczas których uczniowie uczestniczyli w  ćwiczeniach, które poruszyły  temat różnorodności wewnątrz ich klasy i w szerszym kontekście społecznym. Ważnym elementem zajęć była wizyta na wystawie, gdzie dzieci odkryły  różnorodność postaci z przeszłości. Zobaczyły między innymi piękny baldachim ślubny, dawną szkołę żydowską czy XIX-wieczny dworzec kolejowy.

Podczas gdy klasa V  udała się na warsztaty pt. „dzieci i ryby głosu nie mają”… A jak jest naprawdę?

W czasie warsztatów  wzięli udział w różnych ćwiczeniach, dzięki którym przyjrzeli się swoim podstawowym prawom. Poznali też niezwykłą postać Janusza Korczaka i sięgnęli po redagowany przez dzieci i Starego Doktora pismo Mały Przegląd.  Rozwiązując zagadki na wystawie stałej, odkryli barwną kulturę lat międzywojennych. 

Po interesujących warsztatach udaliśmy się do Multikina, gdzie mieliśmy obejrzeć film „Chłopiec z burzy”. Wspaniały film o przyjaźni, poświęceniu- pełen wzruszeń doprowadził do łez niejedną osobę.

 foto>>>

Małgorzata Guba

Wioleta Wilkowska

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )