Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

Relacja z 3 dniowej wycieczki Kraków/Energylandia/Wieliczka, uczniów klasy VIII i VII

W dniach 15-17 maja 2019r. odbyła się wycieczka uczniów klasy VIII i VII do Krakowa , Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i Kopalni Soli w Wieliczce.

Po zakwaterowaniu w Krakowie uczniowie udali się na zwiedzanie Drogi Królewskiej, zobaczyli Smoka Wawelskiego, Wzgórze Wawelskie, Katedrę Wawelską wraz z dzwonem Zygmunta i kryptami, sukiennice, Kościół Mariacki, a także Barbakan i Bramę Floriańską oraz Wawel.

Kolejnego dnia grupa udała się do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie mieli okazję  korzystać z wszystkich atrakcji parku. Uczniowie zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu, wygrywali nagrody w różnych konkursach, oglądali filmy w 7D.

Ostatniego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić Kopalnie Soli w Wieliczce. Przewodnik, który oprowadzał naszą grupę, z dużym zainteresowaniem opowiadał o kolejnych czasem, dramatycznych historiach, które związane są z kopalnią. Największe zainteresowanie bez wątpienia wzbudziła podziemna kaplica, która jest jednym z najurokliwszych i największych pomieszczeń w całej kopalni. Wszyscy uczestnicy pomimo zmęczenia byli niezmiernie zadowoleni z wyjazdu.

 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Ti5BuYuxXcfUSFFM8

 

Piotr Turbacz 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )