Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego

w Woli Rasztowskiej

ul. Szkolna 9

05-205 Klembów

woj. mazowieckie

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ SKOWROŃSKĄ

We wrześniu, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie ogłosiła konkurs „Nasza Niepodległa”. Honorowym patronem został wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak.

Zadaniem uczniów z klas I-V było przedstawienie symbolu narodowego, ważnej postaci z historii Polski, stroju ludowego, charakterystycznego obiektu architektonicznego bądź innego elementu polskości, w dowolnej technice plastycznej.

Nagrodą za udział w konkursie było spotkanie autorskie, które w naszej szkole odbyło się 6 listopada 2018 roku. W tym spotkaniu, zorganizowanym  przez Gminną Bibliotekę Publiczną, które poprowadziła autorka książki „Alfabet polski” – pani Anna Skowrońska, wzięły udział klasy I-IV. W trakcie spotkania pisarka w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła słuchaczom sylwetki znanych Polaków, o których mówi również w swojej książce. Następnie uczniowie, zachęceni słowami autorki, bawili się w kalambury i sami przedstawiali postacie, wcielając się w role sławnych Polaków. Spotkanie z pisarką było dla uczniów bardzo miłym i pouczającym doświadczeniem.

Na koniec spotkania Pani Agnieszka Nowicka (p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie) podsumowała konkurs „Nasza Niepodległa”. Laureatom I miejsca wręczyła dyplomy i piękne historyczne albumy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce ex aequo:  Paweł Zych kl. III i Alicja Wiśniewska kl. V

Wyróżnienie:  Alicja Dzięcioł z kl. I

Gratulujemy!

foto>>>

 

B. Mordecka

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )